Lokalizator GPS - jaki wybrać?

Lokalizator GPS - jaki wybrać?

System lokalizowania i monitorowania pojazdów za pomocą technologii GPS staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wśród kierowców i przedsiębiorców. Nic dziwnego, skoro realnie zwiększa bezpieczeństwo oraz wydajność firm.

Ze względu na obszerny zakres sposobów wykorzystywania lokalizatorów GPS, urządzenie powinno zostać dobrane do indywidualnych celów i sytuacji. Jeśli rozważasz zakup lokalizatora GPS, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

 

 

Lokalizator GPS — widoczny czy ukryty?

Zdecyduj, czy chcesz, aby inni wiedzieli, że w pojeździe jest zamontowany lokalizator GPS. Większość użytkowników preferuje, aby urządzenie nie było widoczne. Taka praktyka jest najczęściej stosowana we flotach pojazdów, aby móc na bieżąco monitorować pracę zatrudnionych kierowców. 

Ukryte lokalizatory GPS powinny mieć wydłużoną żywotność baterii lub być podłączone do zewnętrznego źródła zasilania. W ten sposób zapewnia się im stabilność pracy i mniejszą potrzebę konserwacji. Trzeba się jednak liczyć z ceną wyższą, niż w przypadku standardowych urządzeń monitorujących pojazdy. Taki zakup należy traktować jako inwestycję, ponieważ cena świadczy o dostępnych funkcjach i dodatkowych zabezpieczeniach, na przykład w przypadku kradzieży.

Przeczytaj także: Jak zapobiec kradzieży samochodu?

 

Wybierz lokalizator GPS, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom

Lokalizatory GPS znacznie różnią się możliwościami w zależności od modelu. Mniejszy wkład finansowy w urządzenie oznacza mniej dostępnych opcji i odwrotnie - lokalizator GPS z górnej półki będzie wyposażony w bardziej zaawansowane spektrum przydatnych funkcji. Przed zakupem rekomendujemy, aby dokładnie przestudiować specyfikację urządzenia i – jeśli tylko jest taka sposobność – przetestować je bezpłatnie. Dzięki temu zapobiegniemy sytuacji, w której może się okazać, że lokalizator GPS nie posiada tych opcji, na których najbardziej nam zależało.

Dostępne na rynku opcje umożliwiają Ci kontrolę nad tym, w jaki sposób urządzenie GPS będzie funkcjonować - jak często ma aktualizować lokalizację pojazdu lub do ilu dni chcesz, by przechowywało historię przebytych tras. Odstępy czasowe mogą się bardzo różnić w zależności od pakietu.

Pamiętaj także, by wziąć pod uwagę środowisko, w jakim masz zamiar korzystać z lokalizatora GPS. Jeśli nie będzie ono stałe, a urządzenie może być narażone na losowe warunki pogodowe, warto rozważyć wersję wodoodporną.

Total Basic
Total Basic
12,99 zł
Miesięczny abonament

Pozycja GPS co 30 sekund

Historia tras do 30 dni

Wsparcie techniczne do 48h

Total Medium
Total Medium
15,99 zł
Miesięczny abonament

Pozycja GPS co 20 sekund

Historia tras do 60 dni

Wsparcie techniczne do 24h

Total Premium
Total Premium
22,99 zł
Miesięczny abonament

Pozycja GPS co 10 sekund

Historia tras do 90 dni

Wsparcie techniczne do 24h

 

Potraktuj kupno lokalizatora GPS, jako inwestycję

Lokalizatory GPS z dolnej półki są wykonane ze słabszej jakości komponentów elektrycznych oraz mają słabszy odbiór sygnału, przez co dostarczają mniej dokładnie współrzędne. Narażone są na niestabilną pracę oraz częściej doświadczają problemów natury technicznej. Ograniczone funkcje i słaba jakość rezolwują niezdolnością urządzeń GPS do celów komercyjnych. Należy pamiętać, aby wybierać tylko oryginalne lokalizatory GPS, które posiadają gwarancję. Otrzymaj to, za co płacisz!

 

 

Czy warto?

Zamontowany w samochodzie lokalizator GPS jest furtką do efektywniejszej, tańszej podróży. Intuicyjna obsługa, jak w przypadku urządzeń z oferty TotalGPS pozwoli w pełni wykorzystać potencjał urządzenia, a raporty danych niezaprzeczalnie zoptymalizują Twój biznes, sposób jazdy i... Wydatki!

 

Skorzystaj z oferty TotalGPS już dzisiaj i przenieś kontrolę na wyższy poziom. Od prywatnych samochodów, aż po flotę firmową – nadzoruj wszystkie aspekty jazdy za pomocą przyjaznego interfejsu. Nasze lokalizatory GPS zabezpieczają i lokalizują samochód w każdych warunkach drogowych. Innowacyjny system sprosta wysokim oczekiwaniom, a spersonalizowane raporty oraz precyzyjne historie przebytych tras pomogą usprawnić prowadzenie i panowanie nad każdym pojazdem. Sprawdź ofertę

Powrót

 

 

 

Nie jesteś pewien?
Umów się na prezentację!

Poznaj wszystkie korzyści monitoringu pojazdów podczas jednego krótkiego spotkania on-line.
 

Umów się na prezentację