Przepłacasz swoim pracownikom? Sprawdź to, dzięki lokalizatorowi GPS

Przepłacasz swoim pracownikom? Sprawdź to, dzięki lokalizatorowi GPS

Jakość pracy różni się w zależności od pracowników. Czasami wydaje się, że płacimy zbyt mało, a czasami… Wręcz przeciwnie. Kluczem do rzetelnego sprawdzenia wydajności pracy jest lokalizator GPS. Za jego pomocą łatwo sprawdzisz czas, osiągi i sposób wypełnianych obowiązków.

 

Na początek zła wiadomość...

Wydany w 2020 roku raport ACFE (Stowarzyszenie Biegłych ds. Przestępstw i Nadużyć Gospodarczych) ukazuje niepokojące informacje. Oszustwa płacowe – w tym nieuczciwe wypełnianie kart ewidencji czasu pracy – występują w 27% badanych przypadków. Mediana okresu, w którym trwają oszustwa pracownicze to 14 miesięcy. Analogicznie – im dłużej to trwa, tym większe straty finansowe ponosi firma.

Pomyśl teraz o swoich pracownikach. Tych w terenie, codziennie prowadzących pojazdy firmowe z miejsca pracy do punktu docelowego. Nie mając odpowiednich narzędzi, nie wiesz w jaki sposób pracują – czy zatrzymują się w każdym umówionym miejscu, ile trwa ich przydzielona przerwa, gdzie są w środku dnia roboczego.

Sprawdź poniższy spis możliwości i zastanów się, czy może to dotyczyć pracowników w Twojej firmie:

  • Dłuższa przerwa, której nie wlicza się do karty ewidencji czasu pracy. Czy to możliwe, aby Twoi pracownicy wyskoczyli w środku dnia na przerwę, za którą zapłacisz?
  • Angażowanie dóbr firmy do celów własnych. Oczywiście, podejmowanie się dodatkowych fuch przez Twoich pracowników nie jest niczym złym (o ile nie wpływa na poziom pracy w Twojej firmie). Problem pojawia się wtedy, gdy robiąc to, wykorzystują Twój pojazd i cenne zasoby, być może nawet w trakcie dnia roboczego.
  • Zwiększanie godzin pracy. Co się stanie, jeśli pracownik kilka razy w tym tygodniu zakończy pracę szybciej, niż oczekiwano, a następnie doda więcej godzin do swojej karty ewidencji czasu pracy, niż faktycznie przepracował? 

 

Nawet niewinny błąd pracownika może sygnalizować, że przepłacasz

W tym miejscu artykułu możesz pomyśleć, że ufasz swoim pracownikom i nigdy nie podejrzewałbyś ich o naruszenie zasad firmowych oraz etycznych. Z drugiej strony, możesz uspokajać powstałą podejrzliwość faktem, że nawet jeśli ktoś chciałby postąpić nierzetelnie, dyspozytor zauważyłby nieprawidłowości i odpowiednio zareagował.

Jeśli tak jest, to świetnie. Jednakże, nawet jeśli Twoi pracownicy nie próbują popełnić oszustwa i są całkowicie lojalni, nadal możesz im niepotrzebnie przepłacać.

Nawet uczciwy kierowca, który cały dzień poświęca na sumienną pracę, może pod koniec dnia nie mieć dostępu do karty drogowej. W takiej sytuacji, ze względu na to, że jesteśmy tylko ludźmi i pamięć niekiedy zawodzi, kierowca może jedynie szacować, ile czasu zajmował mu każdy przejazd, przerwa, kiedy skończył i zaczął pracę.

Nawet jeśli każda rozbieżność jest niewielka, zawyżone lub zaokrąglone liczby mogą z czasem dużo kosztować firmę.

Przeczytaj także: Lokalizator GPS dla floty firmowej – co zyskasz?

 

Na koniec dobre wieści

Istnieją dedykowane urządzenia, jak lokalizatory GPS, które weryfikują proces pracy Twojego pracownika. Możesz monitorować na bieżąco pojazd firmowy, którym jeździ zatrudniony kierowca. Jednak najważniejszym argumentem za, który bezsprzecznie warto rozważyć jest intuicyjny system GPS, który z łatwością zapobiegnie przepłacaniu. Nie musisz nigdzie dzwonić, nigdzie chodzić – dowiesz się o wszystkim na własną rękę za pomocą tabletu, laptopa, komputera PC, telefonu.

Niedroga, łatwa w użyciu usługa dostosowana do Twoich potrzeb umożliwia dostęp do faktycznej lokalizacji samochodów służbowych – o każdej porze, każdego dnia. Dzięki temu rozwiązaniu możesz natychmiastowo dowiedzieć się, czy pracownik wywiązuje się ze swoich obowiązków, jak długo mu to zajmuje i ile trwają przerwy.

Nie musisz już nawet polegać na kartach ewidencji czasu pracy. Lokalizator GPS automatycznie generuje dla Ciebie precyzyjne raporty z szerokim spektrum danych o każdym pojeździe firmowym.

 

Nasz internetowy system GPS nigdy nie zawodzi:

  • Automatycznie generuj precyzyjne raporty — dzięki czemu możesz przestać polegać na kartach ewidencji czasu pracy i nie płacić więcej, niż powinieneś.
  • Sprawdź historię przebytych tras — weryfikuj czas pracy, przebieg, maksymalną prędkość, niebezpieczne zdarzenia na drodze i emisję spalin pojazdu, jednocześnie oszczędzając na paliwie.
  • Zabezpiecz pojazd przed niepożądanym użyciem — w razie próby kradzieży dostaniesz powiadomienie wraz z dokładną lokalizacją pojazdu. Umożliwia to całkowitą kontrolę właściciela nad prywatnym samochodem oraz flotą firmową.

 

Czy warto?

Zamontowany w samochodzie lokalizator GPS jest furtką do efektywniejszej, tańszej podróży. Intuicyjna obsługa, jak w przypadku urządzeń z oferty TotalGPS pozwoli w pełni wykorzystać potencjał urządzenia, a raporty danych niezaprzeczalnie zoptymalizują Twój biznes, sposób jazdy i... Wydatki!

 

Skorzystaj z oferty TotalGPS już dzisiaj i przenieś kontrolę na wyższy poziom. Od prywatnych samochodów, aż po flotę firmową – nadzoruj wszystkie aspekty jazdy za pomocą przyjaznego interfejsu. Nasze lokalizatory GPS zabezpieczają i lokalizują samochód w każdych warunkach drogowych. Innowacyjny system sprosta wysokim oczekiwaniom, a spersonalizowane raporty oraz precyzyjne historie przebytych tras pomogą usprawnić prowadzenie i panowanie nad każdym pojazdem. Sprawdź ofertę

Powrót

 

 

 

Nie jesteś pewien?
Umów się na prezentację!

Poznaj wszystkie korzyści monitoringu pojazdów podczas jednego krótkiego spotkania on-line.
 

Umów się na prezentację