Czy lokalizator GPS może uratować życie?

Czy lokalizator GPS może uratować życie?

Lokalizatory GPS coraz częściej są używane przez Polaków, a dowolna forma śledzenia GPS stała się codziennością. Miliony ludzi korzysta z technologii GPS, aby zaplanować podróż, uniknąć korków lub uzyskać pomoc drogową. Rozrasta się to także na portale społecznościowe, gdzie ludzie każdego dnia udostępniają swoje postępy w porannym joggingu.

Najcenniejszą wartością, jaką ofiarują nam lokalizatory GPS, jest chronienie naszych zasobów. Menadżerowie flot ochoczo korzystają z możliwości technologicznych, dzięki czemu na bieżąco otrzymują dane w formie raportów. Pomaga im to sprawnie rozwiązywać problemy – wspomaga odpowiedzialność, zwiększa wydajność i bezpieczeństwo. Krótko mówiąc, posiadanie lokalizatorów GPS w swojej flocie pojazdów automatycznie zwiększa dochód i jakość firmy.

 

Jak działa lokalizator GPS?

Jak działa lokalizator GPS

 

Jak GPS mnie lokalizuje?

Główna funkcjonalność systemu śledzenia opartego na GPS wynika z wykorzystania sieci Globalnego Systemu Nawigacji Satelitarnej (GNSS). Ta sieć satelitów emituje sygnały, które są przesyłane do różnych urządzeń GPS. Urządzenia te można znaleźć na przykład w pojazdach.

Najbardziej podstawowymi informacjami przekazywanymi z pojazdu jest monitorowanie lokalizacji pojazdów oraz ich wyposażenia w czasie rzeczywistym. Dane o lokalizacji są wyświetlane i aktualizowane na bieżąco, zgodnie z sygnałem satelitów. Cały proces w sposób klarowny informuje o trasie pojazdu, prędkości, czy kierunku jazdy. Jako użytkownik, nie towarzyszysz procesowi zbierania danych – jedyne, co musisz zrobić, to zalogowanie na profil i skonfigurowanie najbardziej istotnych dla Ciebie informacji.

 

Co może lokalizować/śledzić tracker GPS?

Istnieje wiele drzwi, które dane GPS mogą nam otworzyć. Obfitość danych różnych parametrów pojazdu z pewnością może pomóc w pokonaniu zaawansowanych wyzwań biznesowych. Najbardziej oczywistym i powszechnym wyzwaniem jest zapewnienie wglądu w bieżące i przeszłe lokalizacje Twojej floty.

 

Lokalizator GPS, a zachowanie kierowcy

Lokalizator GPS w szybki sposób analizuje dane, takie jak: przekroczenie prędkości, jazda na biegu jałowym, nieautoryzowanie użycie, weryfikacja pracy lub rzeczywiste przepracowanie godzin roboczych, w porównaniu z zadeklarowanymi godzinami. Jak widać, jest wiele możliwości na sukcesywny monitoring biznesu.

Przeczytaj także: Lokalizator GPS dla floty firmowej – co zyskasz?

Kto korzysta z lokalizatorów GPS?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, monitorowanie za pomocą GPS stało się codziennością. Zaczynając od naszych telefonów komórkowych, kończąc na samolotach i statkach handlowych. Ewolucja technologii oraz a fakt, że każdy może z niej skorzystać, zdumiewa. Jedną z najważniejszych i najliczniejszych pozycji na liście użytkowania lokalizatorów GPS, jest zarządzanie flotą pojazdów.

Każda firma, która opiera swój biznes na pojazdach, może wiele zyskać na używaniu lokalizatorów GPS. I nie mówimy tu tylko o dużych flotach! Małe floty lokalne również odnoszą korzyści. Uniwersalność urządzeń gwarantuje, że możesz je zamontować do każdej kategorii samochodu – od sedanów poruszających się tylko w danym obrębie, aż po długodystansowe ciężarówki.

Oto tylko kilka sposobów, w jakie GPS działa, aby uczynić floty bezpieczniejszymi i bardziej opłacalnymi.

 

Praca nad redukcją emisji i zużycia paliwa

Przed erą lokalizatorów GPS menedżerowie flot nie mieli pojęcia, co się dzieje, gdy ich pracownicy – i pojazdy firmowe – wyjeżdżają na cały dzień roboczy. Nie mieli możliwości dowiedzenia się, w jaki sposób pracuje dany kierowca, ani jak prowadzi samochód. Teraz menedżerowie flot mogą ocenić, które pojazdy należy serwisować, znają przebyte trasy i godziny robocze. Skutkuje to bezpośrednią oszczędnością czasu, pieniędzy (poprzez mniejsze zużycie paliwa) i ograniczeniem emisji spalin.

Technologia GPS może monitorować prędkość pojazdu. Przyspieszenie to jeden z najszybszych sposobów nie tylko na dojazd do miejsca docelowego, ale także na „spalenie” pieniędzy. Posiadanie urządzenia GPS pozwala nieco trenować umiejętności kierowców, skutkując utrzymywaniem przez nich niskiej prędkości.

 

Lokalizator GPS udoskonala obsługę klienta

Klienci są różni. Ci z natury kwestionujący mogą twierdzić, że Twoi pracownicy nie wywiązali się ze swoich obowiązków albo że w ogóle ich nie było w miejscu docelowym.

Lokalizator GPS rozwiązuje problem, wybierając z dwóch wersji historii, tę właściwą. Szeroki wachlarz zapisanych danych pomaga zrozumieć, co się wydarzyło. Jasne, może się okazać, że Twoi pracownicy są problematyczni, jednak zawsze będziesz mieć możliwość stanąć po właściwej stronie.

Osoby pracujące w firmie odpowiadają tylko przed Tobą, a Twoja firma jest bezpośrednio odpowiedzialna za satysfakcję klientów. Sam widzisz – im więcej wiesz, tym łatwiej jest usprawnić biznes!

 

Lokalizator GPS ratuje życie

Nagłówek może brzmieć, jakby był wyolbrzymiony, ale wcale nie jest. Wspomnieliśmy wcześniej, że technologia GPS zdumiewa. Wyobraź sobie, że obecne lokalizatory GPS dostępne na rynku mogą zadbać o bezpieczeństwo nie tylko kierowcy, ale także pasażerów samochodu, jednoznacznie przyczyniając się do – być może nawet – uratowania życia. Zostaniesz natychmiast poinformowany, gdy kierowcy zaczną praktykować niebezpieczną jazdę, taką jak: ostre hamowanie, ostre pokonywanie zakrętów i nagłe przyspieszanie. Monitorując zachowanie kierowców, możesz zachęcić do lepszych nawyków jazdy w całej flocie.

Czy warto?

Zamontowany w samochodzie lokalizator GPS jest furtką do efektywniejszej, tańszej podróży. Intuicyjna obsługa, jak w przypadku urządzeń z oferty TotalGPS pozwoli w pełni wykorzystać potencjał urządzenia, a raporty danych niezaprzeczalnie zoptymalizują Twój biznes, sposób jazdy i... Wydatki!

 

Skorzystaj z oferty TotalGPS już dzisiaj i przenieś kontrolę na wyższy poziom. Od prywatnych samochodów, aż po flotę firmową – nadzoruj wszystkie aspekty jazdy za pomocą przyjaznego interfejsu. Nasze lokalizatory GPS zabezpieczają i lokalizują samochód w każdych warunkach drogowych. Innowacyjny system sprosta wysokim oczekiwaniom, a spersonalizowane raporty oraz precyzyjne historie przebytych tras pomogą usprawnić prowadzenie i panowanie nad każdym pojazdem. Sprawdź ofertę

Powrót

 

 

 

Nie jesteś pewien?
Umów się na prezentację!

Poznaj wszystkie korzyści monitoringu pojazdów podczas jednego krótkiego spotkania on-line.
 

Umów się na prezentację