Czy brak paliwa wpływa na pozycjonowanie lokalizatora GPS?

Czy brak paliwa wpływa na pozycjonowanie lokalizatora GPS?

Każdy z nas wie, że jeśli w samochodzie skończy się benzyna, natychmiast zgaśnie jednostka napędowa. Mogłoby się zatem zdawać, że wpłynie to na pozycjonowanie zamontowanego lokalizatora GPS.

Osoby dopiero zapoznające się ze światem lokalizatorów GPS, mogą żywić przekonanie, że jeśli samochód zgaśnie z powodu braku paliwa, lokalizator także przestanie pełnić swoje należyte funkcje. Jest to mit, ponieważ urządzenie do monitorowania zasilane jest za pośrednictwem akumulatora samochodowego oraz - w zależności od modelu - wbudowanej baterii i nie ma nic wspólnego z poziomem paliwa w pojeździe.

 

 

Brak paliwa, brak jazdy

Brak paliwa w baku to nadal problem, z którym musi się borykać kierowca. Jeśli spotkasz się z taką nieszczęśliwą sytuacją w trakcie podróży, a w pobliżu nie będzie żadnej stacji benzynowej, musisz wezwać pomoc. Ponadto, należy zwracać szczególną uwagę na nieszczelną instalację LPG, która powoduje niebezpieczny wyciek gazu.

 

Lokalizator GPS rozwiązuje problemy

Czasem zdarza nam się nie zwrócić uwagi na kontrolkę rezerwy. Czasami również wydaje nam się, że paliwo zużywa się o wiele szybciej, niż zazwyczaj. W takich sytuacjach warto rozważyć zainstalowanie w swoim samochodzie lokalizatora GPS. Proste w obsłudze urządzenie pozwala na regularne sprawdzenie osiągów i zachowań podczas prowadzenia pojazdu, co skutkuje optymalizacją jazdy i zaoszczędzeniem pieniędzy na paliwie.

 

 

Na lokalizatorze GPS można polegać

Choć paliwo nie gra żadnej roli w poprawnym działaniu i użytkowaniu lokalizatora GPS, należy zaznaczyć, że urządzenie zużywa moc akumulatora, a w przypadku bardziej zaawansowanych modeli, także wykorzystuje energię z wbudowanej baterii. Wskutek tak innowacyjnych rozwiązań, pozycjonowanie i zbieranie danych będzie się odbywać pomimo nieszczęśliwych zdarzeń na drodze.

 

Skorzystaj z oferty TotalGPS już dzisiaj i przenieś kontrolę na wyższy poziom. Od prywatnych samochodów, aż po flotę firmową – nadzoruj wszystkie aspekty jazdy za pomocą przyjaznego interfejsu. Nasze lokalizatory GPS zabezpieczają i lokalizują samochód w każdych warunkach drogowych. Innowacyjny system sprosta wysokim oczekiwaniom, a spersonalizowane raporty oraz precyzyjne historie przebytych tras pomogą usprawnić prowadzenie i panowanie nad każdym pojazdem. Sprawdź ofertę

Powrót

 

 

 

Nie jesteś pewien?
Umów się na prezentację!

Poznaj wszystkie korzyści monitoringu pojazdów podczas jednego krótkiego spotkania on-line.
 

Umów się na prezentację